Actualizarea V3.5

[GA]Angel
Site Admin
Mesaje: 53
Membru din: Vin Iun 09, 2023 8:03 pm

Actualizarea V3.5

Mesaj de [GA]Angel »

Actualizarea de astazi aduce urmatoarele:

NOUTATI
  • Sistem Anti-AFK. La cererea jucatorilor am adus un nou sistem care va verifica daca sunteti la PC in functie de activitatea de pe server. Cred ca toata lumea s-a saturat de botii lasati cu macro sa farmeze in hartile de pe server. Neintroducerea codului in cele 30 de secunde sau un cod gresit introdus va deconecta contul respectiv de la joc. In functie de activitatea voastra pe server, verificarea captcha poate aparea mai des sau mai rar. Acest sistem nu afecteaza caracterele lasate AFK precum cele de la switchbot.
  • Armele Rudra - Un nou set de arme cu paguba medie si competenta, de nivel 105. Acestea sunt disponibile pe joc, in temnita lui Razador, cu sansa scazuta de drop, cat si in Magazinul Special (itemshop). Acestea ofera +100 atac fata de armele Herenas disponibile la Meley.
    Imagine
  • Armurile Invatatorilor - Noi armuri disponibile pe joc la evoluare. In combinatie cu noile arme Rudra, arata fantastic.
    Imagine
  • Noi scuturi epice. Acestea sunt disponibile pe joc, in Catacombele Diavolului la Azrael si ofera +200 aparare fata de scuturile normale, adica 353 comparativ cu 153 aparare.
    Imagine
  • Asa cum deja v-am invatat, am adus pe server noi evoluari de design la toate armurile din Metin2RoSpeed, indiferent de nivelul acestora. Speram sa va placa!
IMBUNATATIRI
  • Am adaugat toate hartile beta si o notificare pentru portile iadului in Inelul de Teleportare.
  • Teleportarea in Tara de Foc se va face in centrul hartii, nu la inceput.
  • Am scazut usor rezistentele interne (apararile) din server.
  • Am scazut rezistentele bonusurilor 6/7 din server la 5% (de la 10%) si tariile acestora la 10% (de la 15%) pentru un gameplay cat mai placut.
  • Sansa de reusita a tuturor armelor si armurilor noi din Metin2RoSpeed a fost readusa ca la inceput, adica pana la 30% la +9. Cresterea sansei de imbunatatire a fost o greseala, upgrade-urile si yang-ul de pe server sunt mult prea in exces. Celelalte obiecte precum otravita si alte obiecte standard din metin2, raman cu sansa de plusare imbunatatita ca si pana acum.
  • Am scazut PV-ul lui Charon din Catacomba Diavolului.
  • Am adaugat knockback si pentru Razador.
  • Obiectul "Upgrade King I" a fost redenumit "Upgrade Armuri IS".
  • Licorile mov se gasesc acum in pachet de 200 de bucati.
  • Am adaugat Banderola Alba si Blana de Tigru la NPC-ul de Upgrade.
  • Finisajele pot fi de acum inainte imbinate.
REMEDIERI
  • Am corectat valoarea de atac a armelor Herenas de la +0 la +8 (am majorat-o corespunzator).
  • Am corectat textul afisat pe chat la uciderea lui Razador.
ITEMSHOP
  • Armele Iadului - Un nou set de arme in Magazinul Special (itemshop).
    Imagine
  • King Gotter - Un nou King disponibil in Magazinul Special (itemshop). Acestea pot fi de asemenea evoluate pe joc din King 2 Hurricane cu ajutorul obiectului "Upgrade Armuri IS" disponibil in Magazinul Special.
    Imagine
  • Armele Rudra
  • Armurile Invatatorilor
  • Scuturi Epice
Distractie placuta pe Metin2RoSpeed!
Încuiat