Update 1.4

[GA]Angel
Site Admin
Mesaje: 53
Membru din: Vin Iun 09, 2023 8:03 pm

Update 1.4

Mesaj de [GA]Angel »

Buna seara tuturor!
Am ajuns la ultimul update dinainte de anuntarea deschiderii serverului Metin2RoSpeed. Fara a trage prea mult de timp (deoarece am tras destul), va prezint ultima actualizare facuta serverului nostru:


Avertizarea mesajelor private in modul "windowed"
  • Atunci cand jocul este in mod windowed si nu fullscreen, daca primesti un PM, fereastra de metin2rospeed va licari pentru a te anunta ca ai primit un mesaj privat.
    Imagine
Functie de nivel colorat
  • Culoarea nivelului caracterului tau se va schimba la fiecare 10 nivele, nivel 105 fiind colorat aparte. Culorile arata mult mai bine in client decat cele din prezentare.
Nume colorat Top 3 Bresle
  • Primele 3 bresle din clasament vor avea numele colorat aparte, fiind categorisite precum rank-urile: Bronze, Silver, Gold.
    Imagine
Mob Drop Info
  • Da, ai inteles bine! Orice mob/metin din Metin2RoSpeed iti va arata de acum inainte ce anume poate dropa daca atingi butonul "?".
    Imagine
Povestea continua dupa armele Beta
  • Armele Beta pot fi acum transformate la fierarul Jae-Seon Kim din hartile Beta intr-o arma cu totul noua.
  • Pentru transformare aveti nevoie de: 2 Miliarde de Yang si cateva obiecte de upgrade din Temnita Meley.
  • Sansa de reusita de transformare din arma beta in arma noua este de 100%.
  • Armele noi obtinute se vor putea plusa si evolua normal nemaifiind nevoie de fierarul Jae-Seon Kim. Necesita suficient yang si materiale din Beta pentru a fi plusate. Desigur, plusarile acestor arme pot esua ca si la restul armelor.
  • Nu le vom arata pe toate, sunt foarte multe, insa va vom spune numarul acestor arme deja adaugate, disponibile pentru evoluare si va lasam pe voi sa le descoperiti in-game:
    - 26 de arme noi de doua maini (razboinic)
    - 16 clopote noi (saman)
    - 8 evantaie noi (saman)
    - 9 arcuri noi (ninja)
    - 15 pumnale noi (ninja)
    - 4 arme de o mana (sura)
    - 46 de arme noi de o mana (razboinic, ninja, sura)
  • Indiferent de caracterul pe care iti place sa joci, vei avea suficient de lucru! Vei regasi pe server toate armele din vechiul nostru server metin2rospeed (precum sabie katana, pumnale zin etc).
    Imagine
Povestea continua dupa armurile Beta
  • Precum armele beta si armurile Beta pot fi acum transformate la fierarul Jae-Seon Kim din hartile Beta intr-o armura cu totul noua.
  • Pentru transformare aveti nevoie de: 2 Miliarde de Yang si cateva obiecte de upgrade din Temnita Meley.
  • Sansa de reusita de transformare din armura beta in armura noua este de 100%.
  • Armurile noi obtinute se vor putea plusa si evolua normal nemaifiind nevoie de fierarul Jae-Seon Kim. Necesita suficient yang si materiale din Beta pentru a fi plusate. Desigur, plusarile acestor armuri pot esua ca si la restul armurilor.
  • Am pregatit si aici 4 armuri noi pe care le vei putea evolua pentru caracterul tau. Promitem ca pe viitor sa se inmulteasca si ele!
    Imagine
Armele Herenas (cu pagube)
  • Pot fi dropate din Cufarul lui Meley.
  • Nivel: 95
  • Ofera paguba medie si paguba compententa.
  • Pentru plusare sunt necesare obiecte ce pot fi gasite doar in Temnita Meley si desigur, ca de obiecei, plusarile pot esua.
    Imagine
Mount nou - Cocos
  • Un nou mount dragut a fost adaugat si este pregatit de lupta!
  • Poate fi obtinut din Cufarul lui Meley, la una cu armele Herenas.
  • Poate fi imbunatatit la Grajdar la fel ca restul mountilor cu certificate de pe server ce se gasesc la metine.
    Imagine
Buff Permanent
  • Ne-am gandit la tine, la V2, V4 si alte harti si am decis ca buff-urile caracterului tau sa ramana active dupa ce reinvie pana atunci cand expira cu adevarat. De acum inainte vei putea pastra buff-urile pana in momentul cand buffurile oferite expira cu totul si trebuiesc repuse.
Adaugator & Schimbator Bonus 6/7
  • Pentru pasionatii de PvP si nu numai, pentru cei care vor sa exceleze cat mai mult in materie de metin2, bonusurile 6/7 sunt acum disponibile in Magazinul Special la pretul de 250 Monede Dragon/bucata. Pretul destul de maricel a fost decis astfel din doua mari motive: motivul 1 - sa nu devina pay2win usor si toti cei care doneaza 5 euro sa fie avantajati fata de cei care joaca fara sa doneze, iar motivul doi - sa se simta putina diferenta si pentru cei care isi pun astfel de bonusuri si sustin munca si durata de viata a serverului ce urmeaza a fi deschis, dand in acelasi timp o valoare destul de mare obiectelor cu astfel de bonusuri.
Picatura Vietii Imagine
  • O solutie importanta ce prelungeste durata de viata a mount-ului tau. Noul mount Cocos poate fi obtinut destul de greu, asadar nu ar strica o astfel de licoare. Si nu numai acestui mount.
  • Poate fi obtinuta din: Turnul Demonilor etajul 27 (durata 15 zile), Beran-Setaou (durata 7 zile), Catacombele Diavolului (durata 30 de zile).
Alte imbunatatiri importante
  • Am imbunatatit sansele de upgrade din server. Cea mai mica sansa de upgrade la plusari este de 50%.
  • Am scazut timpul de asteptare intre run-urile Meley de la 3 ore la 2 ore.
  • Cufarul Meley (din Temnita Meley) poate dropa: armele Herenas cu pagube si Certificat Cocos.
  • Cufarul Dragonilor (din Temnita Meley) poate dropa: obiecte de upgrade necesare plusarii armelor Herenas. Cu putin noroc acelasi cufar poate fi deschis de mai multe ori, primind mai multe obiecte de upgrade.
  • Am rezolvat inca o vulnerabilitate la server.
  • Am eliminat din server quest-ul de "debugare" automata la yang - daca un jucator atingea 2 Miliarde Yang i se buga la 0 yang in inventar iar questul corecta la 1.999kkk pentru a preveni bug-ul. Din moment ce nu mai avem limita de yang pe server quest-ul a fost si el eliminat.
  • Am imbunatatit plug-in-ul din Discord. I-am adaugat temnita meley la hartile afisate, acum arata nivelul caracterului tau si un buton frumos de accesare al site-ului nostru in timp ce te joci pentru ca prietenii din lista ta de discord sa se poata alatura mult mai usor.
    Imagine
Cam asta este ultima actualizare inainte de anuntarea deschiderii. Multumim de atentia acordata si revenim in scurt timp cu o prezentare in care vom cuprinde toate cele ce se afla pe serverul nostru pentru a fi cunoscute de la bun inceput de catre toata lumea. Totodata cu prezentarea vom anunta si data stabilita pentru deschidere.
Sper ca v-a placut!
Încuiat