Actualizarea V1.6

[GA]Angel
Site Admin
Mesaje: 53
Membru din: Vin Iun 09, 2023 8:03 pm

Actualizarea V1.6

Mesaj de [GA]Angel »

Buna seara,
Am incercat sa cuprindem cat mai multe propuneri de-ale voastre si remedieri in actualizarea de astazi, dupa cum urmeaza:

NOUTATI
  • Cartea Comandantului a fost adaugata la Pescar.
  • Un nou efect a fost adaugat pe server la cresterea in nivel si la primirea de puncte de status (la 25%-50%-75% din nivel).
IMBUNATATIRI
  • Am adaugat un anunt la NPC-ul din V1 care va spune de acum inainte ca aveti nevoie de cel putin nivelul 50 si Permis de Trecere pentru a intra in V2 ca sa nu mai existe nelamuriri.
  • Cartile pentru competente se pot citi si la nivelul 105 deoarece nu mai este necesara experienta la citirea acestora. Cu alte cuvinte, puteti face P-urile linistiti fara piatra curcubeu si la nivel maxim.
  • Bonusurile Rezistenta la Pamant si Rezistenta la Gheata au fost adaugate in switchbot.
  • Pretul evoluarilor armelor si armurilor noi din server a fost scazut la 1 Miliard de Yang de la 2 Miliarde de Yang.
  • Pretul plusarilor armelor si armurilor noi din server a fost scazut la 50 de Milioane de Yang de la 100 de Milioane de Yang.
  • Am decis ca 20 de arme de o mana (war/sura/ninja) + 6 arme de doua maini sa nu mai ceara obiecte de upgrade, decat yang, la plusare. Sansa de reusita a acestora este de asemenea 100%. Am ales acest lucru deoarece sunt mult mai multe arme (peste 40 war/ninja/sura), implicit mai multe costuri decat la celelalte caractere, iar atacul lor este oricum modificat din 2 in 2 arme (1+1 cu acelasi atac la cele de 1 mana) pentru a nu avea un damage mai mare decat restul cu mai putine arme.
  • Am readus Cititele Concentrate si Pergamentele Exorcizare in pachet de 55 de bucati.
  • Am majorat timpul de disparitie al obiectelor aruncate de jucatori pe jos la 60 de secunde de la 30 de secunde.
  • Am majorat timpul de disparitie al obiectelor dropate de monstrii din server la 2 minute de la 1 minut la sugestia voastra, pentru a avea timp suficient sa ridicati obiectele.
REMEDIERI
  • Am rezolvat un bug ce facea sa nu poata fi folosite 2 pietre+5 diferite pe aceeasi arma.
  • Am readus viteza switchbot-ului la normal deoarece s-a raportat ca trece uneori pestre bonusurile prinse din cauza vitezei prea rapide.
  • Evoluarea armelor si armurilor beta a fost trecuta la Seon-Pyeong ca si la celelalte arme si armuri deoarece obiectele noi de la craftul din Beta pierdeau bonusurile si pietrele existente. Le veti putea evolua normal, in fata Grotei Exilului.
  • Am remediat un bug existent la plusarile armurilor beta si a celor dupa acestea.
  • Am remediat bug-ul de la intrarea in Catacombele Diavolului.
  • Am remediat bug-ul de la intrarea in Temnita lui Meley.
  • Am remediat un bug la cateva terenuri de breasla ce nu puteau fi achizitionate.
  • Cateva imbunatatiri de securitate la server.
  • Am eliminat armele de nivel 1+9 din drop-ul V4.
OBIECTE NOI ITEMSHOP
  • Lingou 1.5 Miliarde Yang (la cererea voastra).
  • Gheare si Balante Dragon.
  • Obiectele de Upgrade din Hartile Beta.
Sper sa va placa actualizarea si sa ne auzim cu bine.
Distractie placuta pe Metin2RoSpeed!
Încuiat