Actualizarea V3.1

[GA]Angel
Site Admin
Mesaje: 53
Membru din: Vin Iun 09, 2023 8:03 pm

Actualizarea V3.1

Mesaj de [GA]Angel »

Buna seara,
Actualizarea din aceasta seara aduce urmatoarele:

NOUTATI
  • Un sistem de ucideri ce va incepe sa contorizeze de acum inainte este disponibil in joc cu tasta F8 (FN+F8 pentru unele laptopuri).
    Imagine
  • O noua misiune disponibila incepand cu nivelul 96 - Ucide-l pe Azrael. Recomensa: +15% Tare impotriva monstrilor (permanent).
  • O noua misiune intre cele deja existente cu ajutorul careia puteti sa anulati transformarea.
  • Un nou obiect - Cufarul transformarii I se poate dropa din Cufarul Clar de Luna. Globurile au fost mutate din cufarul clar de luna si au fost adaugate in acest cufar. Totodata, am adaugat inca 2 globuri noi de transformare - Distrugator si Amazoana Comandant Lasa.
  • Am adaugat un safezone in zona Negustorului de Armuri din Map1 al fiecarui regat pentru a nu mai muta caracterele lasate la switchbot.
  • Am permis pvp-ul caracterelor sub nivel 15. Suntem pe Metin2RoSpeed, asta inseamna ca nimeni nu va pierde prea mult timp sa treaca de nivelul 15. Deoarece este enervant sa incerci sa faci un duel in nivel ridicat si sa vina un caracter de nivel 5 din alt regat care sa te arunce si sa nu ai ce sa-i faci, am decis sa permitem pvp-ul cu aceste caractere in cazul ca tot vor sa se bata. Pot ataca si pot fi atacate!
  • Bucurati-va de un upgrade al buffurilor samanului pentru grupul vostru. De acum inainte, cand samanul din grup ofera buff (chiar si lui), va oferi tuturor celor cu care se afla in grupa. Nu trebuie sa fie liderul grupului insa trebuie sa fie aproape de ceilalti, exact ca si pana acum.
    Imagine
  • Battle-pass-ul lunii Februarie a aparut!
    Imagine
IMBUNATATIRI
  • Am dublat timpul de respawn de la finalul Temnitei Meley (de la 1 la 2 minute).
  • Teleportarea din Camera de Cristal te va scoate in fata camerei si nu te va mai teleporta la inceputul V3-ului.
  • Am adaugat inca 2 Capete Mumificate pentru cei care finalizeaza toate cele 27 de etaje ale DT-ului.
  • Am adaugat verificare de nivel si in hartile V2, V3 si V4.
  • Am imbunatatit verificarea nivelului minim din hartile Beta si Portile Iadului.
  • Cartea pietrelor se poate acum arunca.
  • Am imbunatatit variatiile bonusurilor usurand astfel bonusarea.
REMEDIERI
  • Am remediat o problema ce facea ca pietrele metin de nivel 30 sa nu ofere cufere clar de luna si hexagonale.
  • Ingerul cu Coasa va oferi de acum inainte elixirele in mod corespunzator.
  • Am eliminat drop-ul dublu incorect al lazii de la Moartea Albastra.
Distractie placuta pe Metin2RoSpeed!
Încuiat